Obejmy

Klamry zaciskowe posiadają nadzwyczaj szerokie wykorzystanie. Robione są też z przeróżnych tworzyw, zależnie od użyć. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe umożliwiają montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych- http://www.obejmy-mocowania.pl

Ich prawidłowy dobór i montaż ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Zestawiając należyty gatunek fragmentu montażowego, należy wziąć pod uwagę rodzaj instalowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do szybkiego zespolenia splotów przewodów, kabli, węży, tulei.

W poniektórych sytuacjach niezbędne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, odporne na duże temperatury. Mają duży obszar zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rożnych szerokościach i są niezwykle mocne.

Charakteryzuje je ogromna odporność na warunki atmosferyczne, zwłaszcza na postępowanie dużych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, odporne na działanie paliw ciekłych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane również w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego umocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym- zobacz http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, pozwalają na przymocowanie opasek bez zastosowania specjalnych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj wykorzystywanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są dobre do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe skonstruowane z nylonu charakteryzuje niewielka waga, są praktyczne w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi, zapięcie opaski jest możliwość wykonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do ściskania zakończeń nierdzewnych higienicznych, albo te przeznaczone do zakończeń typu hydraulicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *